TOP 10 gier dla dzieci na konsolę Playstation

W czasach gdy technologia prężnie się rozwija, każdy prędzej czy później rozważa zakup konsoli do gier do użytku własnego, lub dla dzieci. Warto zastanowić się nad tym, w co nasze dzieci będą chętnie grać, i jaki wpływ będzie to miało na ich zachowanie. Jakie dostępne na rynku gry dla najmłodszych będą odpowiednie?

„Mamo, tato kupimy konsolę?” – znajome pytanie?

W czasach gdzie każdy z nas ma dostęp do telefonów, tabletów, komputerów czy innych sprzętów elektronicznych, zakup konsoli może wydawać się niepotrzebnym wydatkiem. Jednak również my rodzice, zdajemy sobie sprawę z tego, jak wygląda czas chorób, czas pracy zdalnej, czas sprzątania, czy nawet potrzeba chwili spokoju aby pozwolić sobie w spokoju wypić kawę po całym dniu biegania.

I nie chodzi tutaj o zezwolenie na całodniowe granie czy oglądanie bajek bez kontroli, ale o chwilę rozrywki dla dziecka, i o świadomy wybór gry do wieku dziecka.

Konsola nie jest cudownym środkiem na „zabicie” czasu, jednak jej posiadanie może również być dobrą formą wspólnej zabawy. Zazwyczaj w takich sytuacjach „ ograniczenie ekranów” jakie staramy się stosować, bywa luzowane, a wspólny czas zabawy bywa niezapomniany.

Top 10 gier dla najmłodszych – czyli co będzie odpowiednie dla naszego dziecka?

Psi Patrol: Rusza Do Akcji

Mała Zatoka przygód, w której do wykonania jest aż 16 super misji ratunkowych. Jedna z najprostszych gier dla dzieci.

Spongebob SquarePants

SpongeBob wraz z Patrickiem oraz Sandy mają za zadanie ocalić Bikini Dolne.

Minecraft

Tworzenie budowli z trójwymiarowych klocków, produkowanie narzędzi, czy odkrywanie nowych obszarów to tylko namiastka gry.

Little Big Planet

Świat pełen niespodzianek, w którym trzeba rozwiązywać łamigłówki.

Sonic

Twoją misja jest odzyskanie świata, oraz przywrócenie spokoju i ładu.

Lego – wszystkie części

Przygodowa gra akcji, w której mamy epickie starcia, rozwiązywanie zagadek i niepowtarzalną fabułę.

PES

Symulacja piłki nożnej. Prawdziwe gwiazdy, rozgrywki i realistyczne szczegóły pozwolą na dobrą rywalizację.

Spyro

Gra pełna przygód oraz ciekawej fabuły. Kolorowa grafika pozwala doskonale przezywać przygody wraz z głównym bohaterem.

Szymparty

Sterowanie małpką za pomocą smartfona może powodować wiele śmiechu. Małpki bywają bardzo ruchliwe, a misje do wykonania bardzo zabawne.

The Sims

Kultowa gra, w której możemy wcielić się w życie dorosłych, budować dom, pracować, urządzać przyjęcia. Jedna z najlepszych gier symulacyjnych.

Na rynku dostępnych jest naprawdę bardzo dużo gier z różnego gatunku. Gry zręcznościowe, przygodowe, familijne czy akcji, powinny być dobrane do wieku dziecka, a także jego gustu. Jednak pamiętajmy iż każdy zakup gier, a szczególnie dla tych najmłodszych, powinien być nadzorowany przez rodziców.

Artykuł opracowany przy współpracy z antytrendy.pl