Gry podpinane do Steama

Steam

Gry „podpinające się” do Steama (aktywujące się na Steamie) to określenie mówiące, że do danej gry otrzymamy klucz, który wpisując na Steamie doda nam do biblioteki daną grę.

Oficjalna lista gier pudełkowych aktywujących się na Steamie: support.steampowered.com/kb_article.php?ref=7480-wusf-3601

Jednak oficjalna lista jest niepełna, bo gier podpinających się jest dużo więcej. Oto gry, które nieoficjalnie zostały ustalone przez użytkowników forum Steam jako podpinalne do Steama:

Gry z 2009 i starsze:

Gry z 2010r:

Gry z 2011r:

Gry z 2012r:

Gry z 2013r:

Na pewno lista się przyda również w serwisach z dystrybucją elektroniczną np. w wypadku, gdy nie jest napisane czy gra wymaga Steama czy nie (jeśli jest na tej liście to jest prawie pewne, że się podepnie).
Aktualna lista gier Steamworks sporządzana nieoficjalnie: http://forums.steampowered.com/forums/showthread.php?t=1712878 – pozycje oznaczone * (gwiazdką) oznaczają, że tylko w przypadku kupieniach ich bezpośrednio na Steamie korzystają ze Steamworks, więc pewnie w większości wypadku nie podpinają się do Steama jeśli kupiliśmy je gdzie indziej.