Czy Xbox Series X jest wart swojej ceny?

Minął już prawie rok od premiery nowych konsol Microsoftu. Mowa oczywiście o Xbox Series S i Xbox Series X, jednak najwięcej emocji wzbudza ten drugi model. Po prawdzie trudno się temu dziwić, bo jest znacznie mocniejszy o poczciwej „S-ki”, opracowanej z myślą o graczach niedzielnych, którzy nie chcą wydawać zbyt dużo pieniędzy na nową konsolę.

A skoro przy pieniądzach jesteśmy, to wypada wspomnieć, że cena regularna Xbox Series S w Polsce to 1349 zł, a Xbox Series X – 2249 zł. Nie da się ukryć, że ponad 2000 zł to sporo pieniędzy, więc odpowiedzmy sobie na pytanie, czy naprawdę warto tyle wydawać na nową konsolę Microsoftu? Cóż – jak zwykle „to zależy”.

Xbox Series X to świetna konsola

Nie ma się co oszukiwać: Xbox Series X to naprawdę dobra konsola, która jest nieco wydajniejsza od PlayStation 5 i o wiele mocniejsza od Series S. W mojej skromnej opinii 2249 zł to bardzo przyzwoita cena, bo raz, że konsol raczej nie kupuje się co roku, a dwa, to za te pieniądze ciężko obecnie nabyć dobrą kartę graficzną, a co dopiero cały komputer.

Mówiąc prościej: omawiana konsola to dobry wybór dla osób, którym zależy na mocnym sprzęcie na lata. Żeby złożyć komputer tak wydajny jak „iks”, trzeba by było wyłożyć o wiele więcej. Oczywiście osoby, które liczą się z każdym groszem mogą postawić na Series S, ale nie ukrywajmy: droższy model jest o wiele bardziej przyszłościowym wyborem.

Niestety zazwyczaj za konsolą idą też inne wydatki (np. na słuchawki do Xbox Series X), więc ostatecznie budżet może ucierpieć nieco bardziej, choć oczywiście nie trzeba kupować wszystkiego za jednym razem. W każdym razie osobiście uważam, że zdecydowanie warto „odżałować” trochę gotówki, bo Microsoft stworzył naprawdę dobry sprzęt. Na dłuższą metę warto też zainteresować się subskrypcją Game Pass Ultimate VPN – kupując abonament w formie kluczy z innego, tańszego regionu, można go zdobyć za naprawdę niewielkie pieniądze.

Co więcej, jeśli z jakiegoś powodu omawiana konsola nam nie podpasuje, to zawsze można ją sprzedać; ze względu na kiepską dostępność w sklepach chętnych do zakupu flagowego Xboxa nie brakuje.