Oświetlenie stanowiska gamingowego – efektowne i klimatyczne

Każdy gracz chce zbudować idealny pokój gamingowy, który pozwoli mu w pełni wykorzystać wrażenia z gry, ale wielu nie wie, od czego zacząć. Zmieniające kolor diody LED RGB to doskonały sposób na polepszenie wrażeń z gry bez konieczności odnawiania całego pokoju.

  • Oświetlenie pokoju gracza ma za zadanie zwiększyć doznania z gier.
  • Musi ono jednocześnie być zdrowe i bezpieczne dla wzroku.
  • Doskonałym rozwiązaniem w pokoju gamingowym są kolorowe taśmy LED RGB.
  • Świetną opcją są elementy komputera, jego peryferiów, biurka czy fotela podświetlane kolorowymi ledami — dobrym przykładem jest tu myszka do laptopa z podświetlaniem RGB.

Jak oświetlić pokój gracza?

Jeśli twoja przestrzeń do gier służy również jako praktyczne pomieszczenie, takie jak domowe biuro, korzystne jest posiadanie oświetlenia, które może zmienić przestrzeń z jasnej i użytecznej przestrzeni roboczej w ekscytujący pokój do gier. Używaj małych światełek strategicznie rozmieszczonych w całym pomieszczeniu, które możesz włączać i wyłączać w zależności od wykonywanego zadania: użyj więcej świateł, aby zwiększyć jasność, aby wykonać bardziej skoncentrowane zadanie, a mniej światła, aby odpocząć lub nadać ton następnej wyprawie. Oprócz obecnego oświetlenia LED, które świetnie sprawdza się w grach, należy zadbać także o główne oświetlenie w pokoju gracza. Jest ono niezbędne w codziennych czynnościach i może pomóc w uniknięciu problemów ze wzrokiem.

Aby dodać nieoczekiwaną iskrę do każdego otoczenia, inteligentne światła pozwalają wybierać spośród prawie nieograniczonej liczby kolorów. Użyj swojej wyobraźni, jeśli chodzi o rozmieszczenie oświetlenia i całkowicie zrezygnuj z farby na rzecz jasnej ściany. Ta strategia jest szczególnie przydatna dla osób mieszkających w wynajmowanych mieszkaniach, jeśli nie są w stanie pomalować ścian.

W zależności od tego, gdzie zdecydujesz się je umieścić, oświetlenie LED RGB w obszarze gier może przybierać różne formy:

  • Wbudowane w zasilacz, obudowę, wentylator chłodzący CPU lub pamięć RAM komputerów.
  • Wbudowane w urządzenia komputerowe, takie jak mysz, klawiatura i głośniki.
  • W biurku do gier wbudowane w konstrukcję biurka.
  • W fotelu gracza

Jakie światła do pokoju gracza?

W obszarze gier wideo ustawienie odpowiedniego tonu ma kluczowe znaczenie. Oświetlenie otoczenia powinno być skromne, ale nie całkowicie ciemne. Idealnym rozwiązaniem jest taśma LED RGB oraz wbudowane światła, tak aby przestrzeń wydawała się chłodniejsza. Jeśli korzystasz z projektora, pamiętaj, że pomieszczenie musi być całkowicie ciemne, aby zapewnić najlepsze wrażenia z gry. Alternatywnie, jeśli używasz ekranu telewizora, oprawa oświetleniowa musi być strategicznie umieszczona tak, aby rozjaśniała pomieszczenie, nie zasłaniając widoku ekranu. Ciepłe żarówki są również preferowane od żarówek białych zimnych i dziennych, ponieważ te żarówki nie dają tak samo przyjemnego wrażenia.

Kolejną kwestią jest okno. Upewnij się, że ekran telewizora lub komputera ma zainstalowaną zasłonę zaciemniającą, aby zapewnić doskonałą widoczność. Dzięki temu unikniesz promieni świetlnych, które znacznie ograniczyły by widoczność tego, co dzieje się na monitorze.

Nie zapominaj też o potrzebie odpowiedniego oświetlenia. Umożliwienie monitorowi komputera bycia jedynym źródłem światła wieczorem nie jest dobrym pomysłem. Nastąpi bowiem szybkie zmęczenie oczu i pogorszenie wzroku. Aby tego uniknąć, używaj lamp ściennych lub biurkowych, najlepiej z możliwością regulacji kierunku światła. W ten sposób będziesz w stanie wyeliminować niepożądane odbicia ekranu.

Każdy gracz powinien mieć własną przestrzeń do gry. Będzie miał pokój, w którym będzie mógł zanurzyć się w świecie gry i ustanawiać nowe rekordy. Aby stworzyć idealny pokój gamingowy, należy zaplanować również odpowiednie oświetlenie. Jedno źródło światła może nie wystarczyć. Przemyślane oświetlenie pokoju gamingowego zwiększy doznania z gry i będzie przy okazji funkcjonalnym i bezpiecznym dla oczu gracza rozwiązaniem.