7 seriali, które zasługują na swoją grę

Świat fabularny otacza nas z każdej strony – od literatury, przez filmy i seriale, po same gry. Nie jest tajemnicą, że wszystkie te elementy wzajemnie wpływają na siebie i inspirują twórców. Wiele produkcji filmowych bazuje na literackim pierwowzorze, a i gry czerpią z pomysłów tych fabularnych nośników. Który fan serialu, nie chciałby wcielić się w rolę ulubionego bohatera i osobiście przeżyć chwile, które oglądał na srebrnym ekranie? My chcielibyśmy bardzo i mamy nawet kilka propozycji seriali, które zasługują na swoją grę!

Kilka popularnych pozycji

W świecie gier znajdziemy liczne produkcje czerpiące fabularnie ze znanych i lubianych seriali. Zanim przejdziemy do produkcji filmowych dotychczas niedocenionych w tym zakresie, chcielibyśmy przedstawić lub być może jedynie przypomnieć Wam o kilku popularnych serialowych pozycjach, które już mają swoje gamerskie odpowiedniki.

Game of Thrones | A Song of Ice and Fire

To RPG popularnej serii, bazujący na losach książkowej fabuły, ale opowiadający historię nowych, nieznanych wcześniej bohaterów. Akcja trzecioosobowej gry toczy się równolegle do wydarzeń pierwszej powieści cyklu. Twórcy pozostali wierni pierwotnej wersji, dlatego całość utrzymana jest w realistycznym i miejscami brutalnym charakterze.

The Walking Dead

Komputerowa gra przygodowa typu point-and-click z elementami cRPG została wyprodukowana i wydana w pięciu odcinkach przez Telltale Games. Fabuła gry, przedstawiona z perspektywy Lee Everett, opowiada o grupie starającej się przetrwać w czasie apokalipsy zombie. The Walking Dead to gra, w której decyzje podejmowane przez graczy wpływają na doświadczenie płynące z rozgrywki. To, czego dokonujemy w pierwszym epizodzie, ma swoje konsekwencje w późniejszych odsłonach historii.

Breaking Bad: Empire Business

Ta mobilna strategia ekonomiczna, oparta na licencji popularnego serialu telewizyjnego, została opracowana przez studio Phase One Games. Fabuła gry opiera się na pokonywaniu szczebli w drabinie narkotykowego świata – od podrzędnego dilera, do bossa używkowego imperium. Breaking Bad: Empire Business posiada rozbudowane opcje sieciowe, pozwalające graczom na tworzenie własnych syndykatów narkotykowych i konkurowanie z podobnymi grupami założonymi przez innych użytkowników.

Te trzy tytuły z pewnością znane są użytkownikom świata serialowego oraz gamingowego, bo w obydwu przypadkach stanowią jedne z popularniejszych pozycji. Można by przywołać jeszcze wiele innych gier, które stworzono na podstawie serialowej fabuły, ale przejdziemy już do meritum – czyli naszych propozycji seriali, które zasługują na swoją grę, a jeszcze się jej nie doczekały.

Seriale, które zasługują na swoją grę

Uważamy, że jest jeszcze wiele produkcji filmowo-serialowych o niewykorzystanym dotychczas potencjale, który można twórczo spożytkować na gamerskim rynku. Wśród naszych kandydatów wyróżniliśmy serie z różnych gatunków, aby każdy widz i fan mógł odnaleźć coś dla siebie w świecie gier.

Dark

Aż dziw, że ten dreszczowiec z gatunku sci-fi nie doczekał się jeszcze swojej gry, bo jego zagmatwana fabuła byłaby do tego świetna. Trzysezonowa saga rozgrywająca się we współczesnych Niemczech, opowiada o sekretach i intrygach, które wychodzą na jaw po zaginięciu dwójki dzieci. Podwójne życie bohaterów, dziwne relacje między rodzinami czy powiązanie akcji ze sprawą sprzed 30 lat, zyskują niezwykły wymiar dzięki nadprzyrodzonemu obrotowi spraw. Ta mroczna fabuła zdecydowanie mogłaby być inspiracją do majstersztyka w dziedzinie gier!

Ty

Ten serial oparty na bestsellerowej powieści Caroline Kepnes, to nie tylko świetny dramat do binge-watchingu, ale i materiał na grę. Fabuła opowiadająca o księgarzu, którego zauroczenie wobec pisarki przeobraża się w obsesję, zrobiłaby furorę w gamingowym świecie. Zdobywanie informacji poprzez social media, śledzenie targetu czy maniakalne pozbywanie się każdego najmniejszego elementu, mogącego stanąć na drodze do ukochanej – to wszystko zwyczajne czynności głównego bohatera, w którego potencjalnie mógłby wcielić się gracz. A może weszlibyśmy w buty ofiary, która musi odkryć obsesyjną intrygę? Ten wybór pozostaje w kwestii twórców.

Cień i kość

To nowy serial Netflixa z gatunku fantasy, którego fabuła opowiada o rozdartym wojną świecie Griszów. Historia skupia się na osieroconej bohaterce, odkrywającej, że posiada nadprzyrodzoną moc, mogącą wyzwolić jej kraj. To prawdopodobnie w jej skórze osadzono by potencjalnego gracza. Fabuła serialu posiada rozbudowane uniwersum, a akcja jest na tyle wciągająca, że widzowie z pewnością podjęliby się uczestnictwa w niebezpiecznym konflikcie i walce o przetrwanie, okraszonych magicznymi elementami.

Opowieść podręcznej

Choć ten serial opowiada poważną i smutną historię, to jak najbardziej nadaje się na podstawę gry fabularnej. Akcja dramatu z elementami sci-fi rozgrywa się w antyutopijnej przyszłości, w której kobiety zmuszane są do “służby państwu” poprzez przymusowe rodzenie dzieci. Wśród podręcznych – kobiet przeznaczonych do rozrodu – nie brakuje spisków, sekretów i prób ucieczek z życia w klatce, które są srogo karane. W fabule gry użytkownik mógłby wcielać się w główną bohaterkę – June Osborne, której celem jest uwolnienie się spod reżimu oraz wrócenie do normalnego życia z mężem, córką i możliwością decydowania o samej sobie.

The 100

W świecie, w którym nuklearna wojna zniszczyła cywilizację, przetrwało niewiele ludzi. Aktualnie żyją oni na stacjach kosmicznych rozłożonych na orbicie Ziemi, ale z czasem zaczyna brakować zasobów i miejsca. Rozwiązaniem tego problemu staje się pomysł wysłania na planetę nieletnich przestępców, których zadaniem ma być kolonizacja ocalałych terenów. Jednak okazuje się to nie być takie łatwe, bo nie są jedynymi obywatelami Ziemi i czyha na nich wiele zagrożeń… Czy to nie brzmi dla Was jak materiał na fabułę gry? Bo dla nas The 100 byłoby świetną inspiracją i z chęcią wcielilibyśmy się w jednego z głównych bohaterów!

Sposób na morderstwo

Studenci prawa i genialna profesor-prawnik zawikłani w sprawę morderstwa? To brzmi jak dobra historia, od której możemy oczekiwać ciekawych rozwiązań. Oprócz tego uważamy też, że to świetna inspiracja dla fabuły gry! Gracz mógłby odgrywać rolę “mistrza ceremonii”, który musi tak zaplanować morderstwo, aby nikt go nie odkrył. A może jeszcze ciekawsza byłaby konwencja multiplayer, w której wszystkie postaci miałyby realny wpływ na przebieg akcji, a błąd każdego uczestnika rozgrywki rzutowałby na porażkę grupy i wsadzenie bohaterów do więzienia? Wybór pozostawiamy Wam i potencjalnym twórcom gry inspirowanej tym wciągającym kryminałem.

Kalifat

Ten szwedzki serial Netflixa to kumulacja dramatycznych historii z thrillerowym dreszczykiem. Choć podobnie jak w przypadku wspominanej Opowieści podręcznej, produkcja opowiada o poważnej sprawie, to uważamy, że Kalifat należy do seriali, które zasługują na swoją grę. Zagmatwane losy głównych bohaterek stanowiłyby dobre tło dla fabuły rozgrywki osadzonej w rzeczywistych realiach. Pierwszoplanowe postaci, które poznajemy w serialu, to kobiety zagmatwane w świat islamu. Gracz mógłby wcielić się w Pervin, która widząc okrucieństwo ISIS chce uciec z Syrii i niemalże z poświęceniem życia zdobywa informacje o planowanym ataku. Inną opcją jest też odegranie roli policjantki, która dzięki tym wiadomościom może próbować ją stamtąd wydostać. Gra z pewnością byłaby drastyczna i brutalna, bo w samej serii nie brakuje przemocy.

Seriale, które zasługują na swoją grę – podsumowanie

To już wszystkie wyróżnione przez nas propozycje seriali, które zasługują na swoją grę. Znacie te 7 produkcji? Jeśli tak, to czy bylibyście zainteresowani zagraniem w gry na ich podstawie? Dajcie znać w komentarzach!