Czy warto kupić subskrypcję PlayStation Plus?

Konsola Sony cieszy się niesłabnącym do dzisiejszego dnia zainteresowaniem. Czy warto jest zainwestować dodatkowe środki w opcjonalną usługę Playstation Plus? Co otrzymamy w zamian?

Najważniejszą dodatkową usługą na konsole Playstation 4 oraz Playstation 5 jest program zwany Playstation Plus. W ramach jego zakupu na swoim koncie każdy z klientów otrzyma szereg różnych bonusów i korzyści, a część z nich będzie wymagana do rozgrywki w niektórych grach, zwłaszcza tych sieciowych. Co takiego otrzymamy w ramach usługi Playstation plus?

Najważniejszą opcją jest możliwość rozgrywki online w większości gier sieciowych na konsole Playstation. Dotyczy to większości popularnych gier takich jak Nioh 2, Call of Duty: Modern Warfare czy też Demon’s Souls. W większości tych gier istnieje możliwość grania bez Playstation Plus tylko w pojedynkę, jednak do rozgrywki z innymi graczami wymagane jest obligatoryjnie Playstation Plus. Warto to mieć na uwadze kupując konsolę Playstation, gdyż wiele gier ekskluzywnych na tą konsole czerpie dodatkowe benefity dzięki subskrypcji. Według recenzji gier na konsole Playstation mamy do czynienia z tytułami najczęściej wyróżniającymi się wśród innych konsol znacznie większą jakością oraz grywalnością.

Kolejnym dodatkiem do oferty Playstation Plus, o którym warto jest wspomnieć, są darmowe gry dołączane co miesiąc i które możemy za darmo dodać do naszej biblioteki. Po jednokrotnym dodaniu gry do biblioteki, ta zostaje z nami tak długo, jak mamy aktywną usługę Playstation Plus. Sony wyraźnie stara się mieszać gatunki i co miesiąc dostarcza co najmniej trzy gry z różnych kategorii wiekowych, gatunkowych czy też kierujących do bardziej wybrednego gracza. Znajdziemy tam bijatyki, gry sportowe, ale i kultowe strzelanki jak np. Battlefield V czy też Titanfall 2. Aby zobaczyć jakie gry obecnie są dostępne w ramach usługi Playstation Plus, należy sprawdzić oficjalną stronę programu lub też regularnie odwiedzać któryś z portali, gdzie regularnie są publikowane informacje o aktualnej ofercie Playstation Plus, przykładowo portal BigBadDice na początku każdego miesiąca publikuje tego typu przegląd.

Oprócz wyżej wymienionych benefitów w ramach Playstation Plus otrzymamy także różnego rodzaju bonusy do gier dostępnych na platformie Playstation. Może to być na przykład dodatkowa darmowa zawartość do gier free to play lub też popularnych gier sieciowych. Finalnie wreszcie osoby posiadające subskrypcje będą mogły skorzystać ze specjalnych rabatów, które są dostępne tylko w ramach Playstation Plus. Sama usługa kosztuje 240 zł rocznie, jeżeli zakupimy ją w oficjalnym sklepie Sony. Jednak przy odrobinie wysiłku można ją znaleźć taniej w popularnych sklepach sieciowych czy też stacjonarnych, czasami nawet odnajdując taką ofertę w cenie od 170 do 200 zł.