Najlepsze filmy i seriale na podstawie gier
Gry wymagają aktywnego wkładu gracza, aby mogła wydarzyć się magia. Sprawia to, że nie wszystkie z nich sprawdzą się do przeobrażenia w filmy i seriale – widzowie nie mają w nich wpływu na fabułę i jedynie ją obserwują. Niestety, w ten sposób powstało wiele złych produkcji bazujących na grach komputerowych. Wierzcie jednak lub nie, istnieją też i te dobre! Sprawdźcie, które filmy i seriale na podstawie gier zasługują na uwagę (a po więcej zapraszamy na Serialowego)!
Silent Hill (2006)
Silent Hill to ekranizacja serii gier o tym samym tytule, która powstała w 2006 pod reżyserskim okiem Chrostophe’a Gansa w oparciu o scenariusz Rogera Avary’ego. Ten film doskonale wkrada się do umysłu widza i pielęgnuje emocjonalne przeżycia, które oferuje gra. Sama historia rozpoczyna się od zaginięcia młodej dziewczyny. Jej matka wyrusza na poszukiwania, aby odnaleźć córkę… i wtedy, jak w przypadku każdego horroru, zaczynają się dziać niepokojące rzeczy. Nie jest to jednak zwykła, mdła produkcja – film zapewnia doskonały klimat. Jeśli chodzi o wizualny język adaptacji, to na ekranie nie brakuje krwawych scen. Dla niektórych widzów to trochę za dużo, natomiast dla innych – doskonała rozrywka.
Wilkołaki są wśród nas (2021)
Werewolves Within to komediowy horror, który powstał w 2021 roku na podstawie scenariusza Mishny Wolff i został wyreżyserowany przez Josha Rubena. Opiera się on na grze wideo noszącej ten samym tytuł. To produkcja, która posiada dobrą obsadę, sprytna reżyserię i dowcipny scenariusz.
Wszystko zaczyna się od chwili, w której Finn Wheeler przybywa do małego miasteczka, aby objąć tam stanowisko leśniczego. Miejscowość jest podzielona ze względów politycznych, a dodatkowe kłótnie powoduje dyrektor ds. energii, który próbuje skłonić mieszkańców do udzielenia zgodny na przepuszczenie rurociągu przez ich ziemię. Te społeczno-polityczne potyczki są jednak tylko tłem dla głównego motywu filmu, którym jest makabryczna noc, podczas której ma miejsce ogromna śnieżyca. Właśnie wtedy mieszkańcy znajdują schronienie w upiornym domu należącym do właścicielki hotelu. Pod osłoną nocy dochodzi do śmierci kolejnych bohaterów. Nie brakuje również sceny przemiany, która jest obowiązkowa w każdym filmie o wilkołakach – stanowi ona jednak kolejny element komediowy.
Sonic. Szybki jak błyskawica (2020)
Sonic. Szybki jak błyskawica to amerykańsko-kanadyjsko-japoński film, który powstał w oparciu o serię gier komputerowych i wideo. Produkcja początkowo spotkała się z dużym sprzeciwem widzów – miało to miejsce, gdy wyszedł pierwszy zwiastun. Miłośnicy niebieskiego jeżyka skrytykowali projekt postaci głównego bohatera, dlatego też zdecydowano się na wprowadzenie pewnych poprawek i postanowiono przesunąć datę premiery filmu o kilka miesięcy. Jaki był efekt? Stworzono film animowany, który spodobał się milionom widzów. Opowieść prezentuje losy szybkiej niczym błyskawica postaci, która została zmuszona do opuszczenia swego domu. Dzięki magicznym pierścieniom trafiła ona na Ziemię i tam żyła samotnie. Sonic to jednak wrażliwe stworzenie, potrzebujące kogoś bliskiego – dlatego też zaczyna sobie wyobrażać przyjaźń z lokalnym szeryfem.
Detention (2020)
Azjatyckie produkcje zyskują coraz szersze grono miłośników. Jednym z tajwańskich seriali, które są warte uwagi, jest Detention, oparty na grze wideo. Fabuła horroru nabiera tempa w chwili, w której nowa uczennica konserwatywnej szkoły w Greenwood postanawia wejść na zakazany obszar szkolnego kampusu. Spotyka tam ducha dziewczyny, która popełniła tam samobójstwo – w ten sposób poznaje historię mającą miejsce 30 lat wcześniej, podczas stanu wojennego na Tajwanie. To seria ukazująca pasję, opresję państwa, jak i zdradę. Serial zdaje się również ukazywać wyjątkową więź i przyjaźń między bohaterkami – w końcu zjawa oferuje wsparcie oraz przyrzeka, że pomoże dziewczynie z każdym jej problemem. Ale czy robi to bezinteresownie?
Arcane (2021- )
Arcane to serial animowany, który koncentruje się na utopijnym mieście Piltover z League of Legends. Produkcja nie próbuje objąć swą fabułą wielu królestw, jedynie wspominając o innych cywilizacjach oraz siłach politycznych, które pojawiają się w grze. Adaptacja w doskonały sposób buduje ukazany świat, a dodatkowo w interesujący sposób przedstawia postacie. Arcane nie jest jednak serią przeznaczoną jedynie dla graczy, który już wcześniej poznali krainę prezentowaną w grze – stanowi ona świetny pomost między światem miłośników League of Legends a fanami seriali.