[HIT] Premiera abonamentu Xbox Game Pass na PC oraz pierwszy miesiąc dla nowych użytkowników za 4 zł

Na odbywających się właśnie targach E3, Microsoft podczas swojej prezentacji, przedstawił znaną użytkownikom Xboxa, usługę Xbox Game Pass, która od teraz będzie dostępna także na PC. W aktualnej ofercie abonamentu na komputery osobiste znajdują się 102 gry. Dokładną listę dostępnych pozycji znajdziecie tutaj.

Nowi użytkownicy mogą zakupić 1-miesiąc abonamentu w promocyjnej cenie. Oprócz podstawowego Xbox Game Pass w ofercie znajduje się również wersja Ultimate, która zawiera Xbox Game Pass na Xbox One i PC oraz dodatkowo Xbox Live Gold.

Ciekawą opcją jest fakt, że oba abonamenty się kumulują. Można więc skorzystać z pewnego triku, aby za 8 zł uzyskać dwa miesiące Xbox Game Pass (PC Games).

  1. Musimy być nowym użytkownikiem usługi Xbox Game Pass bez aktywnej subskrypcji,
  2. Kupujemy Xbox Game Pass (PC Games)
  3. Następnie kupujemy Xbox Game Pass Ultimate
  4. Cieszymy się z dwóch miesięcy Xbox Game Pass za 8 zł 😉

UWAGA! Jeśli zakupicie abonamenty w odwrotnej kolejności (czyli najpierw Ultimate, a potem zwykły Xbox Game Pass) to otrzymacienie tylko 1 miesiąc i 20 dni, według przelicznika z poniższego obrazka dotyczącego posiadaczy wersji Ultimate i kupujący pojedyncze usługi:

Natomiast w przypadku posiadania już Xbox Game Pass, Xbox Live Gold lub obu jednocześnie, zakup wersji Ultimate na 1-miesiąc spowoduje skumulowanie wszystkich abonamentów w następujący sposób przedstawiony na przykładach:

  • Posiadamy 3 miesiące Xbox Game Pass, po zakupie 1-miesiąca wersji Ultimate mamy 4 miesiące Xbox Game Pass Ultimate,
  • Posiadamy 3 miesiące Xbox Live Gold, po zakupie 1-miesiąca wersji Ultimate mamy 4 miesiące Xbox Game Pass Ultimate,
  • Posiadamy 3 miesiące Xbox Game Pass i 3 miesiące Xbox Live Gold, po zakupie 1-miesiąca wersji Ultimate mamy skumulowaną subskrybcję w postaci 7 miesięcy Xbox Game Pass Ultimate,

W celu zarządzania swoją biblioteką dostępnych w abonamencie gier możecie pobrać specjalną aplikację Xbox Games Pass PC Games, do której należy się zalogować za pośrednictwem swojego konta Microsoft, za pomocą którego zakupiono dostęp do subskrypcji. Aplikacja jest aktualnie w fazie beta i do działania wymaga najnowszej aktualizacji systemu Windows 10.

PS. w Xbox Game Pass jest cała masa produkcji z różnych gatunków, dlatego każdy powinien bez trudu znaleźć coś dla siebie. Przykłady? Xbox Game Pass gry dla dzieci, Xbox Game Pass gry na 2 osoby, Xbox Game Pass gry fabularne i Xbox Game Pass horrory.