Posts tagged informacyjnie

[Aktualizacja] CDP.pl likwiduje cyfrowe półki

1

Aktualizacja:
Jak się okazało zamieszanie powstało przez błąd w mailingu. Sklep prostuje teraz zaistniałą sytuację:

Komunikat miał być wysłany wyłącznie do wąskiego grona klientów, posiadających te produkty elektroniczne, które nie są już wspierane przez producentów, jednocześnie uniemożliwiając nam utrzymanie odpowiedniego poziomu świadczonych usług.
Oczywiście nie utracisz dostępu do Wirtualnej Półki. Twoje audiobooki, ebooki, filmy oraz gry z wyłączeniem wspomnianych powyżej produktów niewspieranych przez producentów, będą dostępne.


Komentarz: Wiadomości od CDP i całe wytłumaczenie jest dziwne. Sklep prawdopodobnie wycofał się z pomysłu usunięcia półki ze względu na dużą falę krytyki od klientów. Na wszelki wypadek i tak dobrze zrobić kopie cyfrowych produktów zakupionych u nich.


Mimo, że CDP.pl niedawno pisali, że tylko zmieniają operatora i planują modernizację to jednak okazuje się, że likwidowana jest cała cyfrowa sprzedaż. Oto część wiadomości, która dzisiaj dotarła od CDP.pl

Informujemy, że tylko do dnia 30 kwietnia 2017 roku sklep cdp.pl świadczy usługi wirtualnych półek.

Dlatego już teraz zachęcamy Cię do pobrania wszystkich zakupionych dotychczas cyfrowych gier, filmów, ebooków i audiobooków. Jeśli nie masz czasu by zrobić to dziś, pamiętaj, by pobrać je najpóźniej do 30 kwietnia 2017 roku.
Po tym terminie Twoja wirtualna półka przestanie funkcjonować.

Mamy więc tylko 9 dni na pobranie wszystkich zakupionych cyfrowych produktów.

Informacyjnie: zamknięcie Coinplay.io

0

Nie tak dawno informowałem o zamykaniu serwisu GameBundle.com, który sprzedawał gry w paczkach (tzw. bundlach). Niestety ale ten sam los spotka kolejny serwis tego typu. Tym razem chodzi o Coinplay.io. Samo zamknięcie nastąpi 15 maja, więc administracja zaleca skopiowanie wszystkich kluczy do tego dnia. Jeżeli jednak byśmy nie zdążyli to nic straconego, bo właściciele serwisu zapewniają, że 4 dni później (19 maja) na adresy e-mail swoich klientów będą wysyłali pliki CSV zawierające klucze z kupionych pakietów.

Aż boje się zapytać, która strona z bundlami będzie kolejna…?

Informacyjnie: CDP.pl – zmiany

0

Najczęściej kiedy sklep internetowy zaleca pobranie zakupionych gier i skopiowanie kluczy do nich, oznacza to, że zostanie on zamknięty. Sklep CDP.pl zaleca te kroki ale na całe szczęście tym razem nie chodzi o „zwijanie interesu”. A wręcz przeciwnie, administracja zapowiada szereg zmian związanych m.in. z zmianą operatora serwisu i modernizacją. A jak to mówią, aby było lepiej najpierw musi być gorzej. Dlatego należy spodziewać się przerw w działaniu strony, więc serwis zaleca backup zakupionych kluczy/gier. Na to dają Nam czas jeszcze przez tydzień (31 marca), bo już w najbliższy poniedziałek po tym dniu (3 kwietnia) zapowiada rozpoczęcie wprowadzanych zmian. Administracja dodatkowo uspokaja i zapewnia, że wszystkie zamówienia przedpremierowe (tzw. preordery) złożone do 31 marca zostaną zrealizowane i dostarczone w wybrany sposób.

Informacyjnie: groźna luka w Steamie

1

Dzisiaj w platformie Steam została wykryta groźna luka. Część profilów społeczności Steam została „zarażona”, rozprzestrzenia się ono przy pomocy przeglądaniu „zarażonych” profili użytkowników – obojętnie czy w kliencie Steam czy w przeglądarce. To samo dotyczy naszego własnego profilu! Hakerzy dzięki temu mogą otrzymać pełny dostęp do kont ofiar – począwszy od informacji o sposobach płatności a zakończywszy na możliwości wykorzystania środków z portfela Steam a także przedmiotów z ekwipunku. Jeżeli sądzicie, że Wasze konta zostały zhackowane to zaleca się: zmienić hasło Steam, dodać numer telefonu do konta, deautoryzować wszystkie inne urządzenia, uruchomić mobilny autentyfikator, zrestartować modem albo zmienić adres IP.
Valve już zdążyło się zająć częścią problemu. Mianowicie dotyczącą przeglądania profilów Steam, bo tak na prawdę wszystko zaczęło się od sekcji „Społeczność”, więc póki co nie zaleca się jej odwiedzania. Valve także poinformowało, że osoby wykorzystujące tą lukę do hackowania zostaną „nagrodzeni” banami.

Informacyjnie: zamknięcie GameBundle

0

Serwis GameBundle po około roku od wystartowania ogłosił, że zostanie zamknięty. Stanie się to 20 lutego. Nam użytkownikom pozostaje jedynie skopiowanie kluczy Steam, tym bardziej tych niewykorzystanych.

źródło

Informacyjnie: aktualizacja Steam

0

Ostatnio klient Steam został zaktualizowany. Zdecydowanie najciekawszą nowością jest możliwość przeniesienia plików już zainstalowanej gry. Opcje znajdziemy w:
Biblioteka >> Prawy przycisk myszy na zainstalowanej grze >> Właściwości >> Pliki lokalne >> Move install folder…
Jak widać opcja póki co nie doczekała się polonizacji. No cóż, nie od razu Rzym zbudowano. 😉

Informacyjnie: Deep Dungeons of Doom za darmo

3

BundleStars wraz z Bossa Studios wysłało mi klucz Steam do gry Deep Dungeons of Doom. Oczywiście na pewno nie jestem jedynym klientem tego serwisu, który otrzymał grę. Tylko nie wiadomo do jakiej części zostały one wysłane. Sprawdźcie swoje skrzynki mailowe, też dostaliście?

Informacyjnie: baza Yahoo zhackowana i sprzedana

0

Jeżeli korzystacie z poczty Yahoo to niestety możecie spodziewać się czegoś niezbyt miłego. Kilka dni temu okazało się, że hakerzy włamali się na serwery amerykańskiego portalu i wykradli dane ponad miliarda osób. Mowa tutaj m.in o: nazwiskach, adresach e-mail i datach urodzin. Jakby tego było mało to cyberprzestępcy nie zbijali bąków i sprzedali bazę aż 3 osobom. Podobno dwóch z nich to znani spamerzy, więc możecie spodziewać się dużej ilości niechcianej poczty. Trzecim klientem miała być osoba odpowiedzialna za szpiegowskie ataki, więc i pewnie ona będzie chciała posłużyć się bazą w swojej „branży”. Co prawda Yahoo zresetowało hasła wszystkim użytkownikom ale i tak wspomniane osoby mogą uprzykrzyć życie użytkownikom Yahoo.

Informacyjnie: rozsyłanie Minion Masters w formie prezentów Steam

5

Tak na prawdę nie wiadomo za wiele o tej promocji, część użytkowników Steam otrzymała ostatnio grę Minion Masters w formie prezentu. Dodam (nie)skromnie, że i ja taki prezent dostałem. A Wy? Jeżeli nie to możliwe, że rozdawanie odbywa się partiami, więc być może jeszcze dostaniecie.

Informacyjnie: usuwanie gry Beholder z bibliotek Steam

6

Niektórzy po zalogowaniu się na swoje konto Steam mogą zobaczyć informację o usunięciu z ich biblioteki gry Beholder. Na pewno dotyczy to osób, które posiadały grę z tego rozdawnictwa serwisu IndieGameStand. Jednakże jest szansa na ponowne odzyskanie gry. Wystarczy wysłać e-mail na adres keys@beholder-game.com podając:

  • Sam klucz, który użyliśmy do aktywacji gry.
  • Źródło skąd otrzymaliśmy klucz.
  • Potwierdzenie zakupu klucza (jeżeli faktycznie kupiliśmy grę).

Jeżeli posiadacie grę właśnie od IndieGameStand to klucz jest ciągle widoczny w Game Wallet. Życzymy powodzenia w odzyskiwaniu gry!

Zamknięcie GamesRepublic

0

Dostaliśmy dziś informacje od GamesRepublic:

Kontaktujemy się z Tobą w sprawie ważnej informacji dotyczącej Games Republic.

 

 

Zdecydowaliśmy o zamknięciu sklepu GamesRepublic.com z końcem 2016 roku. Dziś wyłączamy możliwość realizowania zakupów. Jednocześnie informujemy, że użytkownicy będą mogli logować się na swoje konta w celu pobrania zakupionych gier do 31 stycznia 2017.

 

 

Jeśli złożyłeś na Games Republic zamówienie przedpremierowe na jakikolwiek tytuł, którego premiera zapowiedziana jest na 2017 rok, w ciągu kilku dni Twoje zamówienie zostanie anulowane, a pieniądze zwrócone na konto.
Jednocześnie wszystkie zamówienia przedpremierowe na gry Beat Cop i Tower 57 zostaną zrealizowane. W osobnej wiadomości e-mail wszyscy, którzy zamówili którąś z powyższych gier, otrzymają klucz Steam, który doda tytuł do biblioteki gier. Gry zostaną aktywowane na Steam w momencie ich premiery.

Przypominamy, że do 31 stycznia 2017 roku każdy użytkownik Games Republic może zalogować się na swoje konto w celu pobrania kupionych gier. Po tym terminie nie będzie możliwości logowania w sklepie GamesRepublic.com.

 

W imieniu całego Zespołu Games Republic dziękujemy Ci za Twoje wsparcie. Wspólne budowanie Games Republic to była dla nas wielka przygoda.

Informacyjnie: Dzień Darmowej Dostawy 2016

0

29 listopada to międzynarodowy dzień darmowej dostawy. Jak sama nazwa wskazuje za zamówienia złożone w tym dniu nie płacimy. Oczywiście nie jest to odgórny nakaz, a jedynie dobra wola sprzedawców. W tym roku na taki krok zdecydowało się 2 500 sklepów internetowych – oczywiście nie tylko sprzedawcy elektronicznej rozrywki w postaci gier wideo, także sklepy z innych branż. Na stronę akcji możecie przejść klikając w poniższy baner.

Dzień Darmowej Dostawy 2016

Informacyjnie: Steam – Nominacje do Nagród Steam

11

Wraz z jesienną wyprzedażą Steam pojawiły się nominacje do Nagród Steam. To My społeczność Steam będziemy wybierali gry w 9 kategoriach: „Próba czasu„, „Wcale nie płaczę, coś mi wpadło do oka„, „Jeszcze 5 minut„, „Łooooo, stary„, ‚Złoczyńca, którego trzeba przytulić„, „Gra w grze„, „Według mnie ta gra była fajna, zanim wygrała nagrodę„, „Najlepsze wykorzystanie zwierzęcia hodowlanego” i „Nie pomyśleliśmy o wszystkim„. Małą nagrodą dla głosujących jest okazyjna odznaka Członek Komitetu Nominacji Nagród Steam 2016. Za wykonanie 4 czynności otrzymamy 4 poziomy odznaki każdy za 25 PD. A Wy na jakie gry głosowaliście?

Streamline za darmo – zapowiedź

3

Myśleliście o kupnie gry Streamline? Jeżeli tak to wstrzymajcie się bo nie warto! Jutro gra będzie dostępna za darmo przez całą dobę. Oczywiście odebranie gry w tym czasie spowoduje przypisanie jej do konta już na stałe.

źródło

Informacyjnie: zaktualizowany sklep Steam

0

Valve poinformowało o odświeżeniu sklepu Steam, któremu nadał oznaczenie 2.0. Wszystkie zmiany zostały zaprezentowane na stronie z poniższego adresu:

http://store.steampowered.com/about/newstore2016/

Go to Top