Posts tagged informacyjnie

Informacyjnie: aktualizacja Steam

0

Ostatnio klient Steam został zaktualizowany. Zdecydowanie najciekawszą nowością jest możliwość przeniesienia plików już zainstalowanej gry. Opcje znajdziemy w:
Biblioteka >> Prawy przycisk myszy na zainstalowanej grze >> Właściwości >> Pliki lokalne >> Move install folder…
Jak widać opcja póki co nie doczekała się polonizacji. No cóż, nie od razu Rzym zbudowano. 😉

Informacyjnie: Deep Dungeons of Doom za darmo

3

BundleStars wraz z Bossa Studios wysłało mi klucz Steam do gry Deep Dungeons of Doom. Oczywiście na pewno nie jestem jedynym klientem tego serwisu, który otrzymał grę. Tylko nie wiadomo do jakiej części zostały one wysłane. Sprawdźcie swoje skrzynki mailowe, też dostaliście?

Informacyjnie: baza Yahoo zhackowana i sprzedana

0

Jeżeli korzystacie z poczty Yahoo to niestety możecie spodziewać się czegoś niezbyt miłego. Kilka dni temu okazało się, że hakerzy włamali się na serwery amerykańskiego portalu i wykradli dane ponad miliarda osób. Mowa tutaj m.in o: nazwiskach, adresach e-mail i datach urodzin. Jakby tego było mało to cyberprzestępcy nie zbijali bąków i sprzedali bazę aż 3 osobom. Podobno dwóch z nich to znani spamerzy, więc możecie spodziewać się dużej ilości niechcianej poczty. Trzecim klientem miała być osoba odpowiedzialna za szpiegowskie ataki, więc i pewnie ona będzie chciała posłużyć się bazą w swojej „branży”. Co prawda Yahoo zresetowało hasła wszystkim użytkownikom ale i tak wspomniane osoby mogą uprzykrzyć życie użytkownikom Yahoo.

Informacyjnie: rozsyłanie Minion Masters w formie prezentów Steam

5

Tak na prawdę nie wiadomo za wiele o tej promocji, część użytkowników Steam otrzymała ostatnio grę Minion Masters w formie prezentu. Dodam (nie)skromnie, że i ja taki prezent dostałem. A Wy? Jeżeli nie to możliwe, że rozdawanie odbywa się partiami, więc być może jeszcze dostaniecie.

Informacyjnie: usuwanie gry Beholder z bibliotek Steam

6

Niektórzy po zalogowaniu się na swoje konto Steam mogą zobaczyć informację o usunięciu z ich biblioteki gry Beholder. Na pewno dotyczy to osób, które posiadały grę z tego rozdawnictwa serwisu IndieGameStand. Jednakże jest szansa na ponowne odzyskanie gry. Wystarczy wysłać e-mail na adres keys@beholder-game.com podając:

  • Sam klucz, który użyliśmy do aktywacji gry.
  • Źródło skąd otrzymaliśmy klucz.
  • Potwierdzenie zakupu klucza (jeżeli faktycznie kupiliśmy grę).

Jeżeli posiadacie grę właśnie od IndieGameStand to klucz jest ciągle widoczny w Game Wallet. Życzymy powodzenia w odzyskiwaniu gry!

Zamknięcie GamesRepublic

0

Dostaliśmy dziś informacje od GamesRepublic:

Kontaktujemy się z Tobą w sprawie ważnej informacji dotyczącej Games Republic.

 

 

Zdecydowaliśmy o zamknięciu sklepu GamesRepublic.com z końcem 2016 roku. Dziś wyłączamy możliwość realizowania zakupów. Jednocześnie informujemy, że użytkownicy będą mogli logować się na swoje konta w celu pobrania zakupionych gier do 31 stycznia 2017.

 

 

Jeśli złożyłeś na Games Republic zamówienie przedpremierowe na jakikolwiek tytuł, którego premiera zapowiedziana jest na 2017 rok, w ciągu kilku dni Twoje zamówienie zostanie anulowane, a pieniądze zwrócone na konto.
Jednocześnie wszystkie zamówienia przedpremierowe na gry Beat Cop i Tower 57 zostaną zrealizowane. W osobnej wiadomości e-mail wszyscy, którzy zamówili którąś z powyższych gier, otrzymają klucz Steam, który doda tytuł do biblioteki gier. Gry zostaną aktywowane na Steam w momencie ich premiery.

Przypominamy, że do 31 stycznia 2017 roku każdy użytkownik Games Republic może zalogować się na swoje konto w celu pobrania kupionych gier. Po tym terminie nie będzie możliwości logowania w sklepie GamesRepublic.com.

 

W imieniu całego Zespołu Games Republic dziękujemy Ci za Twoje wsparcie. Wspólne budowanie Games Republic to była dla nas wielka przygoda.

Informacyjnie: Dzień Darmowej Dostawy 2016

0

29 listopada to międzynarodowy dzień darmowej dostawy. Jak sama nazwa wskazuje za zamówienia złożone w tym dniu nie płacimy. Oczywiście nie jest to odgórny nakaz, a jedynie dobra wola sprzedawców. W tym roku na taki krok zdecydowało się 2 500 sklepów internetowych – oczywiście nie tylko sprzedawcy elektronicznej rozrywki w postaci gier wideo, także sklepy z innych branż. Na stronę akcji możecie przejść klikając w poniższy baner.

Dzień Darmowej Dostawy 2016

Informacyjnie: Steam – Nominacje do Nagród Steam

11

Wraz z jesienną wyprzedażą Steam pojawiły się nominacje do Nagród Steam. To My społeczność Steam będziemy wybierali gry w 9 kategoriach: „Próba czasu„, „Wcale nie płaczę, coś mi wpadło do oka„, „Jeszcze 5 minut„, „Łooooo, stary„, ‚Złoczyńca, którego trzeba przytulić„, „Gra w grze„, „Według mnie ta gra była fajna, zanim wygrała nagrodę„, „Najlepsze wykorzystanie zwierzęcia hodowlanego” i „Nie pomyśleliśmy o wszystkim„. Małą nagrodą dla głosujących jest okazyjna odznaka Członek Komitetu Nominacji Nagród Steam 2016. Za wykonanie 4 czynności otrzymamy 4 poziomy odznaki każdy za 25 PD. A Wy na jakie gry głosowaliście?

Streamline za darmo – zapowiedź

3

Myśleliście o kupnie gry Streamline? Jeżeli tak to wstrzymajcie się bo nie warto! Jutro gra będzie dostępna za darmo przez całą dobę. Oczywiście odebranie gry w tym czasie spowoduje przypisanie jej do konta już na stałe.

źródło

Informacyjnie: zaktualizowany sklep Steam

0

Valve poinformowało o odświeżeniu sklepu Steam, któremu nadał oznaczenie 2.0. Wszystkie zmiany zostały zaprezentowane na stronie z poniższego adresu:

http://store.steampowered.com/about/newstore2016/

Informacyjnie: Gimme.one zhackowane?

0

Prawdopodobnie doszło do kolejnego ataku hakerskiego. Tym razem celem miała się stać niedawno powstała strona Gimme.one służąca do rozdawawania gier Steam. Jej administrator informuje o możliwości zhackowania. Jednak dla bezpieczeństwa zaleca się zalogować w serwisie Twitter (odbiór gry na Gimme.one wymagał zalogowania się tam), przejść do sekcji „Aplikacje” w ustawieniach i zablokować dostępu dla Gimme.one. Także warto przejrzeć tą listę i sprawdzić czy przypadkiem nie ma na niej jakichś podejrzanych aplikacji, a właśnie u mnie była – „erased12741485”, zatwierdzona 17 września.

Informacyjnie: nowy wygląd Origin

17

EA przygotowało nową wersję swojej platformy Origin, posiada ona teraz odświeżony interfejs. Do nowego oblicza dopasowano także stronę internetową Origin. Czy zmiany, które zaserwowało nam EA spowodują, że częściej będziecie korzystali z Origina?

Informacyjnie: handel grami Steam w DailyIndieGame

1

Serwis DailyIndieGame wprowadził nowość, którą osobiście mnie zaskoczyli. Mianowicie chodzi o możliwość handlowania kluczami Steam w DailyIndieGame. Niepotrzebne nam gry Steam możemy wymienić na punkty DIG, które z kolei mogą posłużyć do kupowania całych bundli i oczywiście pojedynczych tytułów w DIG Trades.

Informacyjnie: Digital Homicide zbanowane przez Valve

3

Developer Digital Homicide wydał na Steamie kilka gier łudząco do siebie podobnych (m.in.: Wyatt Derp, Temper Tantrum i The Slaughtering Grounds), które można było sądzić, że zostały napisane „na kolanie”. Społeczności Steam nie spodobały się i w mniej lub bardziej dosadny sposób wyraziła swoją opinię o tych produkcjach. Co z kolei nie odpowiadało autorowi, który chciał pozwać 100 użytkowników platformy Steam na kwotę (uwaga!) 18 mln dolarów za publikowanie złych opinii o grach jak i samym ich twórcy. Najwyraźniej Valve stanęło po stronie swoich użytkowników i zdecydowało się na wyrzucenie Digital Homicide z grona developerów gier Steam, oczywiście wraz z jego produkcjami. Wcześniej zakupione gry pozostały w bibliotekach użytkowników, ale jeżeli liczyliście na kupno lub darmowe rozdawnictwo tych gier to… no cóż, nie oczekiwałbym na zbyt wiele.

Informacyjnie: zhackowanie DLH.net z 31.07.16

8

31 lipca obecnego roku miało dojść do włamania na serwerach serwisu DLH.net. Podobno zostały wykradzione adresy e-mail, hasła, nazwy użytkowników, nazwiska i aktywności internetowe ponad 3 milionów użytkowników. Profilaktycznie zalecam zmienienie hasła w DLH.net a także na stronach połączonych z nim. Jeżeli jesteś ciekaw czy to dotyczy także Twojego konta, to zapraszam do odwiedzenia strony haveibeenpwned.com.

Go to Top