Posts tagged informacyjnie

Informacyjnie: zamknięcie Tremor Games

4

Tremor Games jest serwisem w którym można wykonując różne czynności zdobyć monety (Tremor Couns), które z kolei można było przeznaczyć od gier/DLC Steam nawet po skiny do takich gier jak Counter-Strike: Global Offensive czy emotikony/tła Steam. Wszystkich możliwości przeznaczenia monet nie będę próbował wymieniać bo i tak pewnie coś pominę. W każdym razie od kilku miesięcy nie można było odbierać m.in.: skinów do CS: GO bo ich bot przestał działać, co mogło sugerować to co właśnie nastąpi – zamknięcie serwisu. Wczoraj je ogłosili i nastąpi ono 25 listopada. Zachęcamy Was do wykorzystania pozostałych TC z Waszych kont, np. na odebranie gier Steam.

źródło

Informacyjnie: moje giveawaye w serwisie SteamGifts

14

Nie chwaląc się na blogu wstawiłem ponad 1 000 kluczy za pośrednictwem serwisu Steam Gifts. Od pewnego czasu mam sporą ilość kluczy do wysłania w kolejnych losowaniach, a ona jeszcze prawdopodobnie się zwiększy. Dlatego muszę zmienić formę nowych giveawayów. Do tej pory minimalny czas ich trwania wynosił 2-3 dni. Chcę się ich pozbyć za pośrednictwem tego serwisu możliwie jak najszybciej, więc codziennie na blogu będzie się pojawiać mniejsza liczba giveawayów i każdy z nich będzie aktywny przez równe 24 godziny. Wiem, że są wakacje (kto je ma ten ma…), ale mam nadzieję, że będziecie mogli odwiedzić GamesHunt chociaż raz dziennie aby zgłosić się do losowań o darmowe gry. Tak więc przez czas nieokreślony codziennie o 22:00 będą automatycznie wyświetlały się posty z nowymi losowaniami. Oczywiście giveawaye tak jak ostatnio nie będą miały blokady regionalnej i minimalnego poziomu konta SteamGifts.

Informacyjnie: płatności w Google Play

0

Sklep Google Play zyskał nową metodę płatności. Jest nią paysafecard. Aby z niej skorzystać należy założyć konto my paysafecard i powiązać je z Google Play. Później wystarczy tylko karty paysafecard dodać do naszego konta my paysafecard i przy zakupach w Google Play użyć go jako środka płatności. Jednakże żeby nie było zbyt wesoło przypominamy o ostrzeżeniu dla osób mających konta my paysafecard.

Informacyjnie: ostrzeżenie dla posiadających konto w serwisie my paysafecard

13

PaySafeCard jest w Polsce popularnym sposobem płatności elektronicznych. Niestety dla użytkowników kont my paysafecard możemy mieć niezbyt dobre wiadomości. Osoby, które przez 12 miesięcy nie skorzystają z serwisu chociaż raz do płatności elektronicznej, będą musiały co miesiąc płacić 20 zł. Zmiany wchodzą w życie 18 sierpnia. Jeżeli nie korzystacie z tego serwisu a jednak konto w nim macie, i chcielibyście uniknąć opłat to pozostaje zamknąć konto na tej stronie. Jak podaje serwis:

Zmiany są rezultatem zbliżających się modyfikacji przepisów i ustaw dotyczących dostawców usług finansowych w Europie, jak również dodatkowego nakładu – wynikającego z rygorystycznych, regulacyjnych zobowiązań – i dotyczą również sposobu w jaki udostępniamy nasze usługi swoim klientom.

Informacyjnie: DIG sprzedaje gry AAA

0

DailyIndieGame.com jakiś czas temu zrezygnowało z organizowania bundli. Można jednak u nich kupić gry indie, a od dziś również gry AAA. Obecnie ponad 50 gier jest w promocji. Przed zakupem trzeba doładować konto odpowiednią kwotą. 100 punktów to 1$.

Informacyjnie: odznaka sezonowa Steam, zapowiedź wyprzedaży

1

Już dzisiaj pojawiła się odznaka sezonowa Steam (zwykła i foliowana). Już teraz przy wytwarzaniu odznak z gier zamiast zniżek do ekwipunku, wpadają karty z nowej odznaki (i oczywiście jak zawsze emotikona i tło z gry). A ta odznaka oznacza nic innego jak wyprzedaż sezonową, która wystartuje dosłownie lada dzień.

Informacyjnie: Steam przestanie działać na Windowsie XP i Vista

0

1 stycznia 2019 roku to data od kiedy klient Steam przestanie włączać się na komputerach z systemem Windows XP i Vista. Ich użytkownicy będą zmuszeni zaktualizować swoe systemy, jeżeli nadal będą chcieli korzystać z platformy Valve. Najświeższe funkcje Steama wymagają do działania funkcji Windowsa i aktualizacji zabezpieczeń, które istnieją w Windowie 7, 8 oraz 10. Dodatkowo Steam wymaga także do działania Google Chrome, który także już nie działa w starszych Windowsach. Posiadacze XP i Visty do końca 2018 r. nadal będą mogli korzystać ze Steama ale już nie będą mieli dostępu do jego nowych funkcji, np.: najnowszego Czatu.

Informacyjnie: Chat Steam w wersji przeglądarkowej

0

Z Chatu Steam można korzystać zarówno w kliencie Steam ale także w przeglądarce internetowej. Ta druga wersja została niedawno (i to nawet bardzo niedawno) odświeżona, wygląda teraz nowocześniej. Najważniejsze zmiany:

  • grupowanie znajomych wg gier w które oni grają (z możliwością zwijania tytułów)
  • łatwiejsza możliwość konwersacji z kilkoma osobami naraz dzięki obsłudze zakładek
  • czaty grupowe
  • ustawienia czatu, w tym także te dotyczące czatu głosowego
  • menu kontekstowe z osób (zarówno na liście znajomych jak i w zakładkach) z zarządzaniem (usuwanie, wyświetlanie pseudonimów, itp.) a także opcjami typu wyświetlanie ekwipunku czy zaproszeniem do wymiany (wcześniej to było dostępne jedynie w kliencie Steam)
  • możliwość przypinania kontaktów (w formie samych avatarów) między belką z informacjami o nas a listą kontaktów (do szybszego kontaktu z wybranymi osobami)
  • nowoczesna animacja przy logowaniu do czatu

Warto jeszcze znaczyć, że nowy czat jest dostępny w wersji beta. Oczywiście dostępny jest tak jak zawsze pod tym adresem.
Aktualizacja:
Do zmian w w wersji przeglądarkowej można doliczyć także:

  • grupowanie znajomych, którzy są w tej samej sesji jednej gry
  • wyszukiwarka kontaktów

Jeżeli jednak nie wciąż macie starszą wersję a chcielibyście przetestować nową to należy udać się na tą stronę. W tej samej witrynie można także załatwić sobie nowy czat w kliencie Steam – co wiąże się z zaktualizowaniem całego programu (warto zaznaczyć, że można wrócić do stabilnej wersji bez pobierania Steama na nowo, wystarczy odwiedzić „Konto” w ustawieniach). Czat z klienta posiada te same opcje co w wersji przeglądarkowej, a dodatkowo mamy wybór czy rozmowy mają być połączone z listą znajomych (tak jak to jest na stałe w przeglądarce).

Informacyjnie: nowe ustawienia prywatności profili

5

Do tej pory profile Steam mogły być wyświetlane albo ukrywane w całości. Jednak dosłownie od kilku godzin jest zupełnie inaczej. Strona ustawień prywatności została przebudowana. Teraz możemy mieć profil Steam publiczny ale np. informacje o grach wyświetlić tylko znajomym albo ukryć całkowicie. Dodam tylko, że póki co cała strona nie jest dostępna po polsku ale to na pewno tylko kwestia czasu zanim zostanie spolszczona.

Warto jeszcze zauważyć, że Valve pracuje nad trybem niewidzialnym w komunikatorze Steam. Wybierając go nie będziemy widoczni u znajomych jako połączeniu ale sami będziemy widzieli osoby online.

Informacyjnie: HITMAN – karty kolekcjonerskie bez kupienia gry

19

Dla gry HITMAN można mieć do odbioru karty kolekcjonerskie bez jej kupowania. Jedynym warunkiem było odebranie Pakietu wiosennego (albo jeszcze wcześniej pakietu świątecznego). Teraz wystarczy udać się na stronę odznaki i powinna być informacja o możliwości odebrania kart. Jeżeli odebraliście jeden albo obydwa pakiety a kart wciąż nie macie to zajrzyjcie na stronę licencji użytkownika. Jeżeli posiadacie darmową wersje trial Hitmana to ją usuńcie, wtedy karty powinny być dostępne od razu.

Informacyjnie: Cubic Bundle wstrzymuje aktywność

0

Serwis Cubic Bundle ogłosił dzisiaj, że wstrzyma swoją aktywność. Nastanie to 13-go marca o 22:00 czasu polskiego. Radzimy zrobić kopię zapasową kluczy z ich strony bo po tym terminie nie będziemy mieli dostępu do nich. Nie wiadomo czy wstrzymanie aktywności jest tymczasowe a jeżeli tak to jak długo będzie obowiązywać.

Informacyjnie: znamy datę rozpoczęcia Lunar New Year w Steamie?

0

Lunar New Year ma być wyprzedażą w Steamie z okazji Chińskiego Nowego Roku. Prawdopodobnie do sieci wyciekł mail przedstawiciela Valve. Według jego treści wyprzedaż ma rozpocząć się 15 lutego i będzie trwała 4 dni.

źródło

Informacyjnie: Daily Indie Game z importowaniem steamowej listy życzeń

0

Daily Indie Game kilka dni temu wprowadziło opcję pobierania gier z listy życzeń platformy Steam. Wystarczy tylko, że link do naszej listy wkleimy do tego formularza. Jednak aby skorzystać z tej opcji musimy spełnić jeden warunek – posiadać publiczny profil Steam.

Informacyjnie: Go Go Bundle umożliwia eksport kluczy

0

Go Go Bundle wprowadziło małą aczkolwiek chyba fajną opcję. Chodzi o eksport kluczy Steam do pliku .CSV. Dla każdego kupionego pakietu odbywa się to oddzielnie. Opcja dostępna jest na liście zamówień.

Złotówki na Steamie

0

Od poniedziałku na Steamie nasze saldo w euro zostanie przeliczone na złotówki według kursu obowiązującego w tym dniu. Ceny w sklepie również zostaną zmienione na złotówki. Nie mają być one dokładnym przelicznikiem z € na PLN i są przecieki, z których wynika, że ceny wielu gier mają być nieco niższe niż obecnie. Każdy developer sam musi ustalić nowe ceny w złotówkach.
Pojawią się też nowe metody płatności, w tym Przelewy24.

Go to Top