Gry za darmo

SteamGifts

Steamgifts.com to serwis gdzie może zarejestrować się każdy kto posiada konto Steam z grami o wartości minimum 100$ (więc wystarczy parę małych gier lub kilka większych na koncie, nie liczą sie gry rozdawane za darmo lub te któe trafiły do Indie Bundli). Logujemy się używając tych samych danych co na Steamie (podajemy je tak naprawdę na stronie Steama i dopiero później jesteśmy przekierowywani z powrotem do SteamGifts, więc nie ma obaw).
Na SteamGifts każdy użytkownik może wystawić grę do losowania (może być zarówno w formie gifta na Steamie jak i klucza). By wziąć udział w innych losowaniach trzeba mieć odpowiednią ilość punktów (jest przelicznik od wartości gry 1$ = 1pkt). Punkty otrzymujemy za każdą wystawioną grę (giveaway) w serwisie (przez wszystkich użytkowników), dostajemy 5% jej wartości (gra warta 50$ daje każdemu 2,5 pkt). Można mieć maks. 300 punktów.
Warto wspomnieć, że są 4 typy losowań (typ wybieramy przy tworzeniu giveawaya):

  • public (Everyone) – zwykłe, publiczne losowania
  • private (Invite Only) – takich losowań nie widzimy na liście, możemy do nich dołączyć tylko jeśli znamy dokładny link
  • group (Steam Group) – je widzimy tylko jeśli jesteśmy w danej grupie (do grupy dołączamy na Steamie)
  • developer – wystawiane tylko przez twórców gier (zwykli użytkownicy nie mogą tworzyć takich losowań)

Poza tym przy tworzeniu losowania możemy też ustalić kwotę contributor. Jeśli zostawimy na 0,00 to każdy użytkownik SteamGifts będzie mógł dołączyć do losowania. W przypadku ustalenia wyższej kwoty (np. 5$) mogli będą dołączyć tylko Ci, którzy rozdali w losowaniach gry o wartości minimum 5$.

To chyba najważniejsze informacje, regulamin : http://www.steamgifts.com/about/faq. Jeśli coś jest niejasne to proszę pytać w komentarzach, postaram się pomóc.

Go to Top