Ogólne

Ogólne informacje ze świata cyfrowej dystrybucji (Digital Distribution).

Informacyjnie: zamknięcie GameBundle

0

Serwis GameBundle po około roku od wystartowania ogłosił, że zostanie zamknięty. Stanie się to 20 lutego. Nam użytkownikom pozostaje jedynie skopiowanie kluczy Steam, tym bardziej tych niewykorzystanych.

źródło

Wesołych Świąt od ekipy GamesHunt !

6

Życzymy Wam Radosnych i Spokojnych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku i dużo czasu na zatopienie się w ulubionych grach !

Zamknięcie GamesRepublic

0

Dostaliśmy dziś informacje od GamesRepublic:

Kontaktujemy się z Tobą w sprawie ważnej informacji dotyczącej Games Republic.

 

 

Zdecydowaliśmy o zamknięciu sklepu GamesRepublic.com z końcem 2016 roku. Dziś wyłączamy możliwość realizowania zakupów. Jednocześnie informujemy, że użytkownicy będą mogli logować się na swoje konta w celu pobrania zakupionych gier do 31 stycznia 2017.

 

 

Jeśli złożyłeś na Games Republic zamówienie przedpremierowe na jakikolwiek tytuł, którego premiera zapowiedziana jest na 2017 rok, w ciągu kilku dni Twoje zamówienie zostanie anulowane, a pieniądze zwrócone na konto.
Jednocześnie wszystkie zamówienia przedpremierowe na gry Beat Cop i Tower 57 zostaną zrealizowane. W osobnej wiadomości e-mail wszyscy, którzy zamówili którąś z powyższych gier, otrzymają klucz Steam, który doda tytuł do biblioteki gier. Gry zostaną aktywowane na Steam w momencie ich premiery.

Przypominamy, że do 31 stycznia 2017 roku każdy użytkownik Games Republic może zalogować się na swoje konto w celu pobrania kupionych gier. Po tym terminie nie będzie możliwości logowania w sklepie GamesRepublic.com.

 

W imieniu całego Zespołu Games Republic dziękujemy Ci za Twoje wsparcie. Wspólne budowanie Games Republic to była dla nas wielka przygoda.

Informacyjnie: Digital Homicide zbanowane przez Valve

3

Developer Digital Homicide wydał na Steamie kilka gier łudząco do siebie podobnych (m.in.: Wyatt Derp, Temper Tantrum i The Slaughtering Grounds), które można było sądzić, że zostały napisane „na kolanie”. Społeczności Steam nie spodobały się i w mniej lub bardziej dosadny sposób wyraziła swoją opinię o tych produkcjach. Co z kolei nie odpowiadało autorowi, który chciał pozwać 100 użytkowników platformy Steam na kwotę (uwaga!) 18 mln dolarów za publikowanie złych opinii o grach jak i samym ich twórcy. Najwyraźniej Valve stanęło po stronie swoich użytkowników i zdecydowało się na wyrzucenie Digital Homicide z grona developerów gier Steam, oczywiście wraz z jego produkcjami. Wcześniej zakupione gry pozostały w bibliotekach użytkowników, ale jeżeli liczyliście na kupno lub darmowe rozdawnictwo tych gier to… no cóż, nie oczekiwałbym na zbyt wiele.

Informacyjnie: zhackowanie DLH.net z 31.07.16

8

31 lipca obecnego roku miało dojść do włamania na serwerach serwisu DLH.net. Podobno zostały wykradzione adresy e-mail, hasła, nazwy użytkowników, nazwiska i aktywności internetowe ponad 3 milionów użytkowników. Profilaktycznie zalecam zmienienie hasła w DLH.net a także na stronach połączonych z nim. Jeżeli jesteś ciekaw czy to dotyczy także Twojego konta, to zapraszam do odwiedzenia strony haveibeenpwned.com.

Informacyjnie: DLH.net i Gleam.io

4

Gameshuntowe wiadomości ze świata gier. Dzisiaj ostrzeżenie związane z DLH.net i informacja o Gleam.io:

Podobno serwis DLH.net został zhackowany. Administracja serwisu jeszcze tego nie skomentowała. Miało dojść do wykradzenia bazy użytkowników (personalia, nazwy użytkowników, adresy mailowe, zakodowane hasła, nazwy użytkowników Steam, itp.). Dlatego zalecamy zmianę hasła w DLH.net oraz rozłączenie konta w Facebook.


Kolejny news: Do tej pory za pośrednictwem Gleam.io mieliśmy niejedną okazję do odebrania wielu gier Steam. Jednak prawdopodobnie takie czasy minęły, wszystko za sprawą zmiany regulaminu serwisu. Od teraz na stronie będą mogli rozdawać gry jedynie sami deweloperzy i autoryzowani partnerzy marketingowi. A więc nadal będzie można odebrać darmowe gry z tej strony, ale wszystko wskazuje na to, że ilość rozdawnictw znacznie się zmniejszy.

Turniej Rocket League

0

Zapraszamy do sponsorowanego przez GamesHunt.pl turnieju Rocket League. Z zasadami zapoznać się można na BattleFly.com i tam też można przesyłać zgłoszenia.

ShinyLoot zostaje zamknięte

0

Platforma dystrybucji cyfrowej ShinyLoot.com zostaje zamknięta. Zakupów można dokonywać do końca stycznia 2016r. Natomiast całkowite zamknięte nastąpi po 17 marca 2016. Do tego czasu można ściągać swoje gry.

Wesołych Świąt !

3
Wszystkim Wam życzymy radosnych i spokojnych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku pełnego zabawy i grania.

 

Audiobooki za 17zł

0

Nie jest to może związane bezpośrednio z grami, ale być może wielu z Was zaciekawi promocja na audiobooki za 17zł na 7. urodziny Audioteki. Najciekawsze oferty:

Wiele z powyższych to słuchowiska, gdzie wielu aktorów odgrywa swoje role z książki. Promocja ma potrwać do czwartku.

Włamania na Steama

2

Dziś w nocy pojawiły się wieści o włamaniach na konta Steam. Była luka, która pozwalała to zrobić bez posiadania hasła. Polecamy zmienić hasło oraz koniecznie włączyć Steam Guard.

3. urodziny GamesHunt.pl

59

GamesHunt.pl obchodzi kolejne urodziny. Pierwszy wpis pojawił się dokładnie 3 lata temu (link). Od tamtej pory na stronę trafiło ponad 7200 newsów (czyli średnio 6,5/ dzień) z promocjami, darmowymi grami, pakietami gier indie itp. Dziękujemy, że jesteście z nami.


Konkurs na komentarze został rozstrzygnięty

1. miejsce i główna nagroda: Kamil Pasternak, który wybrał The Evil Within. Nagroda już powędrowała do zwycięzcy.

Pozostałe nagrody otrzymują:
Szymas (Afterfall Reconquest: Episode 1), Milliare (Doctor Who), NeronTJ (Tropico 4 Collectors), Legend (…), Tusiolec (…), Mauro (STALKER Clear Sky), KH (Bit Trip Runner 2), Paul (Call of Juarez), Kordianik (Terraria), Astral4416 (Trine 2 Complete), Kaszan21 (Primal Carnage), ESCPL (How to Survive), TormenT (Pool Nation), Michał Z (Silence of the Sleep), Piotr M (Insane 2), xxxcycero (Duke Nukem 3D: Megaton Edition), 該大衛 (STALKER Cień Czarnobyla), Urbikon (Sanctum 2)

Każdy na liście zwycięzców otrzymał emaila (w razie jakby nie dotarł to proszę się kontaktować poprzez zakładkę Kontakt).

Nagrodziliśmy również komentarze na Facebooku: Adam (Magicka), Kamil (Lucius) i Krzysiek (Alan Wake’s American Nightmare)

W konkursie na zaproszenie na grupie Steam wygrali:

1. miejsce i nagroda główna trafia do: [EJEM] Gregor | FearLex.eu – 51 (wybrana nagroda: Dead Island Franchise Collection)
2. GromPoLeK – 27 (wybrana nagroda: How to Survive)
3. CELL767 – 25 (wybrana nagroda: Interstellar Marines)
4. rangelash – 13  (wybrana nagroda: Interstellar Marines)
5. pr0sh4d0w – 13 (wybrana nagroda: Five Nights at Freddy’s)
6. K4ZZIK | VOLVO PLZ – 9 (wybrana nagroda: How to Survive)


(więcej…)

Ubisoft – sprawa z kasowaniem gier

6

Dziś dochodzą do nas wiadomości o tym, że Ubisoft kasuje gry z kont. Chodzi podobno tylko o te zakupione u nieautoryzowanych pośredników/dostawców. Według doniesień problem dotyczy kluczy kupionych u takich pośredników jak G2A, G2Play, CJS czy Kinguin. Użytkownicy Gameshunt.pl nie powinni się tym przejmować, bo podajemy tylko newsy o promocjach od autoryzowanych sklepów, poza tym przestrzegamy w poradniku przed kupowaniem gier z niesprawdzonych źródeł, w tzn. keyshopach oraz na allegro itp. miejscach. Serwisy te nie mają tak atrakcyjnych cen, żeby warto było ryzykować.

Więcej o temacie możecie poczytać np. na Gry-online.pl

Ubisoft nie odniósł się oficjalnie do sprawy, jedynie za pośrednictwem Twittera polecono poszkodowanym kontakt ze sklepem, w którym dokonali zakupu.

Pakiety IndieGala za minimum 1$

0

Na święta pakiety IndieGala można kupić taniej:

  • Friday Special Bundle za minimum 1$ + VAT
  • The Paradoxical Bundle za minimum 1$ + VAT
  • Monday Bundle #39 za minimum 1$ + VAT

Humble Mobile Bundle 6 – dodatkowe gry

0

Dodano kolejne gry do pakietu Humble Mobile Bundle 6 do zestawu za kwotę powyżej średniej (która obecnie wynosi 4.47$):

  • Carmageddon
  • Time Surfer
  • Llamas with Hats: Cruise Catastrophe

Wszystkie gry na platformę Android.

Zobacz wszystkie pakiety gier

Go to Top