Ogólne

Ogólne informacje ze świata cyfrowej dystrybucji (Digital Distribution).

KONIEC

3

Witajcie !
GamesHunt.pl założyłam 6 i pół roku temu jako pierwszą polską stronę o takiej tematyce.
Długi czas prowadziłam ją sama, a od ponad trzech lat dużą pomocą był dla mnie jojoPL1987, który cały ten czas codziennie informował o darmowych grach i pakietach gier indie, a także organizował niezliczoną liczbę giveawayów. Za to wszystko mu serdecznie dziękuję.
Oboje poznaliśmy dzięki tej stronie wiele wspaniałych osób i cieszymy się, że tak długi czas nasz wysiłek mógł służyć wielu ludziom.

Niestety oto nastaje koniec i z przyczyn osobistych nie mogę dłużej zajmować się prowadzeniem strony i zdecydowałam się na jej zamknięcie.

Dziękujemy wszystkim użytkownikom, którzy zaglądali na GamesHunt. Dziękujemy, że byliście z nami !

W grudniu będą pojawiać się jeszcze giveawaye od użytkownika Kamix (ostatni będzie 19 grudnia). Zapraszamy !

Wesołych świąt i Szczęśliwego Nowego Roku !

Jami i jojoPL1987

Radosnych Świąt !

4

Z okazji Świąt życzymy Wam radosnego czasu z gronem Najbliższych, dużo zabawy i grania oraz wymarzonych gier w nadchodzącym roku !

Informacyjnie: trzy poradniki

0

Od pewnego czasu wstawiałem na blog różne poradniki. Dzisiaj został upubliczniony ostatni (przynajmniej w tej serii, może napiszę kolejne), więc chciałbym Was zachęcić do zapoznania się z:

[Aktualizacja] CDP.pl likwiduje cyfrowe półki

1

Aktualizacja:
Jak się okazało zamieszanie powstało przez błąd w mailingu. Sklep prostuje teraz zaistniałą sytuację:

Komunikat miał być wysłany wyłącznie do wąskiego grona klientów, posiadających te produkty elektroniczne, które nie są już wspierane przez producentów, jednocześnie uniemożliwiając nam utrzymanie odpowiedniego poziomu świadczonych usług.
Oczywiście nie utracisz dostępu do Wirtualnej Półki. Twoje audiobooki, ebooki, filmy oraz gry z wyłączeniem wspomnianych powyżej produktów niewspieranych przez producentów, będą dostępne.


Komentarz: Wiadomości od CDP i całe wytłumaczenie jest dziwne. Sklep prawdopodobnie wycofał się z pomysłu usunięcia półki ze względu na dużą falę krytyki od klientów. Na wszelki wypadek i tak dobrze zrobić kopie cyfrowych produktów zakupionych u nich.


Mimo, że CDP.pl niedawno pisali, że tylko zmieniają operatora i planują modernizację to jednak okazuje się, że likwidowana jest cała cyfrowa sprzedaż. Oto część wiadomości, która dzisiaj dotarła od CDP.pl

Informujemy, że tylko do dnia 30 kwietnia 2017 roku sklep cdp.pl świadczy usługi wirtualnych półek.

Dlatego już teraz zachęcamy Cię do pobrania wszystkich zakupionych dotychczas cyfrowych gier, filmów, ebooków i audiobooków. Jeśli nie masz czasu by zrobić to dziś, pamiętaj, by pobrać je najpóźniej do 30 kwietnia 2017 roku.
Po tym terminie Twoja wirtualna półka przestanie funkcjonować.

Mamy więc tylko 9 dni na pobranie wszystkich zakupionych cyfrowych produktów.

5. urodziny GamesHunt – zwycięzcy

9

Dziękujemy za udział w zabawie urodzinowej. Wszystkie gry zostały rozesłane.

 1. Fallout: New Vegas Ultimate Edition wygrała darla13
  [podpowiedź 1] [podpowiedź 2]
 2. Bejeweled 3 wygrał grzes66
  [podpowiedź 1] [podpowiedź 2]
 3. NARUTO SHIPPUDEN: Ultimate Ninja STORM 3 Full Burst wygrał Kjuba
  [podpowiedź 1] [podpowiedź 2]
 4. BioShock Infinite wygrał Lagozord
  [podpowiedź 1] [podpowiedź 2] [podpowiedź 3]
 5. Ryse: Son of Rome wygrał daniellaser9
  [podpowiedź 1] [podpowiedź 2]

Gratulujemy !

5. urodziny GamesHunt – dzień 5

1

Z okazji 5. urodzin GamesHunt zapraszamy Was do zabawy z nagrodami. Odsyłam do posta z zasadami.

Podpowiedzi do piątej gry: [obrazek 1] [obrazek 2]

Zastrzegamy sobie możliwość umieszczenia dodatkowych podpowiedzi jeśli zgłoszeń do giveawaya na SteamGifts będzie mniej niż 10.

Zapraszamy też do poniższych giveawayów:

5. urodziny GamesHunt – dzień 4

2

Z okazji 5. urodzin GamesHunt zapraszamy Was do zabawy z nagrodami. Odsyłam do posta z zasadami.

Podpowiedzi do czwartej gry: [obrazek 1] [obrazek 2] [obrazek 3]

Zastrzegamy sobie możliwość umieszczenia dodatkowych podpowiedzi jeśli zgłoszeń do giveawaya na SteamGifts będzie mniej niż 10. Każdy giveaway bedzie trwał około 2 dni.

Zapraszam też do giveawayów:


i giveawaye od daniellaser9:


5. urodziny GamesHunt – dzień 3

1

Z okazji 5. urodzin GamesHunt zapraszamy Was do zabawy z nagrodami. Odsyłam do posta z zasadami.

Podpowiedzi do trzeciej gry: [obrazek 1] [obrazek 2]

Zastrzegamy sobie możliwość umieszczenia dodatkowych podpowiedzi jeśli zgłoszeń do giveawaya na SteamGifts będzie mniej niż 10. Każdy giveaway bedzie trwał około 2 dni.

Zapraszamy także do giveawaya z grą Duke Nukem Forever:

The Samaritan Paradox:

Empire of the Gods:

i seria (!) giveawayów od Bastosa:

5. urodziny GamesHunt – dzień 2

8

Z okazji 5. urodzin GamesHunt zapraszamy Was do zabawy z nagrodami. Odsyłam do posta z zasadami.

Podpowiedzi do drugiej gry: [obrazek 1] [obrazek 2]

Zastrzegamy sobie możliwość umieszczenia dodatkowych podpowiedzi jeśli zgłoszeń do giveawaya na SteamGifts będzie mniej niż 10. Każdy giveaway bedzie trwał około 2 dni.

Zapraszamy też do giveawaya z Alien Rage – Unlimited:

Megapolis:

Super Helmets on Fire DX Ultra Edition Plus Alpha:

5. urodziny GamesHunt – dzień 1

11

Z okazji 5. urodzin GamesHunt zapraszamy Was do zabawy z nagrodami. Codziennie przez 5 dni do odgadnięcia będzie po 1 grze. Do każdej będzie ujawniany zestaw podpowiedzi. Po odgadnięciu tytułu skorzystajcie z naszej wyszukiwarki (na górze prawej kolumny) i wyszukajcie dany tytuł, a odnajdziecie w jednym z pierwszych postów link do giveawaya na SteamGifts. Na SteamGifts automatycznie po zakończeniu zostanie wyłoniony zwycięzca.

Podpowiedzi do pierwszej gry: [obrazek 1] [obrazek 2]

Zastrzegamy sobie możliwość umieszczenia dodatkowych podpowiedzi jeśli zgłoszeń do giveawaya na SteamGifts będzie mniej niż 10. Każdy giveaway bedzie trwał około 2 dni.

Szykujemy też inne atrakcje, więc zapraszamy do śledzenia nas uważnie w najbliższych dniach.

Informacyjnie: zamknięcie GameBundle

0

Serwis GameBundle po około roku od wystartowania ogłosił, że zostanie zamknięty. Stanie się to 20 lutego. Nam użytkownikom pozostaje jedynie skopiowanie kluczy Steam, tym bardziej tych niewykorzystanych.

źródło

Wesołych Świąt od ekipy GamesHunt !

6

Życzymy Wam Radosnych i Spokojnych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku i dużo czasu na zatopienie się w ulubionych grach !

Zamknięcie GamesRepublic

0

Dostaliśmy dziś informacje od GamesRepublic:

Kontaktujemy się z Tobą w sprawie ważnej informacji dotyczącej Games Republic.

 

 

Zdecydowaliśmy o zamknięciu sklepu GamesRepublic.com z końcem 2016 roku. Dziś wyłączamy możliwość realizowania zakupów. Jednocześnie informujemy, że użytkownicy będą mogli logować się na swoje konta w celu pobrania zakupionych gier do 31 stycznia 2017.

 

 

Jeśli złożyłeś na Games Republic zamówienie przedpremierowe na jakikolwiek tytuł, którego premiera zapowiedziana jest na 2017 rok, w ciągu kilku dni Twoje zamówienie zostanie anulowane, a pieniądze zwrócone na konto.
Jednocześnie wszystkie zamówienia przedpremierowe na gry Beat Cop i Tower 57 zostaną zrealizowane. W osobnej wiadomości e-mail wszyscy, którzy zamówili którąś z powyższych gier, otrzymają klucz Steam, który doda tytuł do biblioteki gier. Gry zostaną aktywowane na Steam w momencie ich premiery.

Przypominamy, że do 31 stycznia 2017 roku każdy użytkownik Games Republic może zalogować się na swoje konto w celu pobrania kupionych gier. Po tym terminie nie będzie możliwości logowania w sklepie GamesRepublic.com.

 

W imieniu całego Zespołu Games Republic dziękujemy Ci za Twoje wsparcie. Wspólne budowanie Games Republic to była dla nas wielka przygoda.

Informacyjnie: Digital Homicide zbanowane przez Valve

3

Developer Digital Homicide wydał na Steamie kilka gier łudząco do siebie podobnych (m.in.: Wyatt Derp, Temper Tantrum i The Slaughtering Grounds), które można było sądzić, że zostały napisane „na kolanie”. Społeczności Steam nie spodobały się i w mniej lub bardziej dosadny sposób wyraziła swoją opinię o tych produkcjach. Co z kolei nie odpowiadało autorowi, który chciał pozwać 100 użytkowników platformy Steam na kwotę (uwaga!) 18 mln dolarów za publikowanie złych opinii o grach jak i samym ich twórcy. Najwyraźniej Valve stanęło po stronie swoich użytkowników i zdecydowało się na wyrzucenie Digital Homicide z grona developerów gier Steam, oczywiście wraz z jego produkcjami. Wcześniej zakupione gry pozostały w bibliotekach użytkowników, ale jeżeli liczyliście na kupno lub darmowe rozdawnictwo tych gier to… no cóż, nie oczekiwałbym na zbyt wiele.

Informacyjnie: zhackowanie DLH.net z 31.07.16

8

31 lipca obecnego roku miało dojść do włamania na serwerach serwisu DLH.net. Podobno zostały wykradzione adresy e-mail, hasła, nazwy użytkowników, nazwiska i aktywności internetowe ponad 3 milionów użytkowników. Profilaktycznie zalecam zmienienie hasła w DLH.net a także na stronach połączonych z nim. Jeżeli jesteś ciekaw czy to dotyczy także Twojego konta, to zapraszam do odwiedzenia strony haveibeenpwned.com.

Go to Top